Lezing over duurzame ontwikkelingen in de landbouw en industrie – sustainable development
Zonet een lezing voorbereid over wat ik weet over duurzaamheid in landbouw en industrie. Ik ben geen deskundige op dit gebied. Daarom zal ik dit onderwerp bespreken vanuit wat ik hierover weet en vanuit mijn unieke invalshoek als Chinese.
In de lezing zal ik vertellen over
– hoe men in oud China op verschillende manieren naar een duurzame landbouw streefde
– hoe de duurzame productiemethoden de Chinese beschaving (denkbeelden, sociale en politiekie structuur) sterk beïnvloed hebben
– hoe deze duurzame wijzen dit land vijf duizend jaar in stand hebben kunnen houden
– de nieuwe ontwikkelingen op dit gebied in modern China en de problemen waar men nu mee geconfronteerd zijn
– hoe men met die problemen omgaat en het nieuwe denken dat hierdoor is ontstaan
– wat Lulu opvalt wat betreft de duurzame ontwikkelingen in Nederland en Belgie
– wat volgens Lulu Chinezen van het westen kunnen leren
Twee discussies die Lulu heeft gestart bij Duurzame Vrouwen Lijst op LinkedIn:
1. Wat kunnen wij leren van onze voorouders wat betreft duurzaamheid?
2. Duurzaamheid is een state of mind
Lulu heeft in de loop der jaren een aatal lezingen gegeven over dergelijke onderwerpen. Zo gaf ze in 2009 een lezing op het symposium van ISCE 2009. Dit jaar, 2012, gaf ze een toespraak op een symposium georganiseerd door een onderzoeksinstituut dat samenwerkt met het Ministerie van Landbouw. Lulu’s toespraak ging over de landbouw en het voedsel tekort in China. Klik hier voor meer info. Dit is de link: https://luluwang.nl/?p=2677.
Fotografie: Steven Partiman
Locatie: Floriade 2012, Venlo.